Jūs esate čia

Šatavari - jauninantis eliksyras moterims

Asparagus racemosus angliškai Asparagus, sanskrito kalba Shatavari - tai krūminis augalas, augantis daugiausia Nepale, Indijoje ir Šri Lankoje. Ajurvedoje šis augalas vadinamas "vaistažolių karaliene" su būdvardžiu "ta, kuri turi šimtą vyrų".

Šį augalą galima atpažinti iš mažų, į adatas panašių lapų ir mažų juodai violetinių uogų. Vasarą jis žydi smulkiais baltais žiedais. Vartojama dalis yra šaknys, kurios panašios į indiškąjį ženšenį arba pelenagandą.

Šatavari - veiksmingiausia ajurvedinė žolė moterų gyvybingumui palaikyti

Savo pavadinimą ji gavo daugiausia dėl didelio kiekio fitoestrogenų, kurie turi jauninamąjį ir stiprinamąjį poveikį moterų reprodukcinės sistemos veiklai. Ji veikia kaip rasajana moters organizmui atjauninti ir gyvybingumui didinti. Šatavari reguliuoja hormonų pusiausvyrą ir harmonizuoja moters organų funkciją. Ji didina vaisingumą ir palaiko motinos pieno gamybą. Padeda reguliuoti menstruacijų ciklą ir prisideda prie to, kad menstruacijos vyktų sklandžiai. Suteikia psichinę gerovę pereinamuoju menopauzės laikotarpiu ir optimizuoja psichinę būseną. Vartojama nuo gausių makšties išskyrų, kandidozės ir nevaisingumo. Ji veikia kaip stiprinantis ir regeneruojantis tonikas, esant onkologinėms išvadoms ir kai vykdoma chemoterapija. Ši žolė stiprina imuninę sistemą ir viso organizmo gyvybines funkcijas. Padeda esant viduriavimui, padidėjusiam rūgštingumui, skrandžio opoms ir žarnyno sutrikimams, drėkina gleivinę, esant gerklės uždegimui ir mažina karščiavimą.

Šatavari – kita veikla ajurvedinės medicinos sistemoje

Pagal ajurvedą šatavari teigiamai veikia ir vyrų reprodukcinę sistemą. Ji padeda potencijai ir teigiamai veikia urologinę sistemą. Taip pat tai veiksmingas afrodiziakas. Kartu su ašvaganda ir guduchi ji didina vadinamąjį "ojas" - gyvybingumo šerdį ir imuninės sistemos veiklą.

Ajurvedos šešių skonių koncepcijos požiūriu, šatavari turi iš viso du skonius iš šešių. Ji yra kartaus ir saldaus skonio, todėl dažnai vartojama susikaupusioms pitta ir vata došoms mažinti-jas ramina ir atstato pusiausvyrą. Priešinga veika- kapha došą ji didina. Šatavari yra puiki rasajana pitta ir moterų reprodukcinei sistemai. Maitina ir valo kraują. Jos prigimtis sattvinė, ji skatina meilę ir atsidavimą. Šatavari galima ruošti kaip pieno nuovirą su ghi, medumi ir pipirais arba kaip arbatą.

Kaip paruošti šatavari?

Gamindami arbatą Nepale, šatavari šaknis apdorojame kruopščiai rankomis valydami, smulkindami ir vėliau maišydami su kitomis žolelėmis, kurios sinergiškai papildo jos gydomąjį potencialą. Jos rasite keliose moterų sveikata besirūpinančiose arbatose. Hormonų pusiausvyrai atkurti ir palaikyti paruošėme Himalajų ajurvedinę Ašokos arbatą ir Apanos arbatą, skirtą normaliam menstruacijų ciklui ir sklandžiai jo eigai palaikyti. Esant labai gausiam ar užsitęsusiam menstruaciniam kraujavimui, tinka Dhataki arbata, o kai ciklas nereguliarus - Shatapushpi arbata. Šatavari taip pat yra esminė ajurvedinio mitybos eliksyro "Arthavaprash" vaistažolė, šį eliksyrą rekomenduojame bendram moters organizmo regeneravimui ir gyvybingumo stiprinimui, įskaitant pagalbą esant ginekologinėms problemoms.

Rekomenduojami produktai

Hormonų pusiausvyra & moterims

Ajurvedinė namų terapija

Hormonų pusiausvyra & moterims
-10% 27,06 €
Pradinė kaina: 30,07 €
-+