Jūs esate čia

DUK – Ajurvedinių preparatų naudojimas

Čia rasite atsakymus i dažniausiai užduodamus klausimus apie Ajurvedos preparatu tinkamą naudojimą, paruošimą ar derinimą. Atsakymai paremti musu klientu klausimais ir skirti tam, kad galetumet lengviau orientuotis; jie suskirstyti i kelis ratus.

Jei jusu klausimas konkretus ir jums reikia paklausti apie konkretaus produkto naudojimą, susisiekite el. paštu arba telefonu.

  1. Ajurvedines arbatos – paruošimas, naudojimas, keliu arbatu derinimas

  2. Ajurvediniai eliksyrai – paruošimas, naudojimas, keliu eliksyru derinimas

  3. Ajurvedos sveikatinimo proceduros

  4. Ajurvediniai gerimai

  5. Ajurvediniai vaisiai

  6. Ajurvediniu preparatu derinimas

  7. Bendrieji paklausimai

1. Ajurvedines arbatos

Visu pirma Himalaju žoleles reikia pavirti bent 3-5 minutes, o ne tik užplikyti. Žoleliu mišiniai yra paruošti iš ivairiu augalu daliu (šaknu, šakniastiebiu, stiebu, žieves, lapu, žiedu, seklu ir vaisiu), kuriuos reikia pavirti, kad nuoviras butu tikrai veiksmingas. Vienam arbatiniam šaukšteliui mišinio (apie 2g) reikia 250 ml vandens. Taip paruoštas nuoviras veikia stipriau, išgaunamas švelnesnis skonis (skirtingi pridedamu žoleliu skoniai geriau susimaišo) ir palankiau veikia virškinimą. Svarbu, kad butu tinkamai pasisavinami naudingieji Himalaju žoleliu ekstraktai.
Jei vartojate žoleliu arbatą ilgiau, tam, kad išlaikytumete arba palaikytumete esamą gerą sveikatą, arbatos virinti nereikia, o 1 arbatini šaukšteli vaistažoliu mišinio užpilti 250 ml verdančio vandens ir palikti pritraukti 10 minučiu (idealiai tinka Ajurvedinems atsipalaidavimo arbatoms). Jeigu tikites didesnio arbatos poveikio sveikatai, vaistažoliu mišini virti butina. Rekomenduojame išsivirti namuose ir supilti i termosą, kuri galesite pasiimti su savimi i darbą arba i kelionę. Tuomet arbata visada bus šilta.
Optimaliam vaistažoliu nuoviro poveikiui arbatą visada reiketu gerti šiltą, geriausia ryte prieš pusryčius, dieną valandą prieš valgi ir vakare prieš poilsi. Taip pat galite vadovautis keletu kitu rekomendaciju. Vaistažoles regeneracijai, atgaivai, stimuliacijai ir kvepavimo takams, geriausia vartoti tuščiu skrandžiu ryte iškart pabudus. Detoksikuojančias žoleles, skirtas valymui, gerti ryte tuščiu skrandžiu ir vakare prieš miegą. Žoleliu, gerinančiu žarnyno veiklą, tuštinimąsi, šlapimo taku funkciją ir reprodukcinius organus, geriausia vartoti valandą prieš valgi. Žoleles, skirtas kepenims palaikyti, blužnies, skrandžio veiklą, virškinimą ir rezorbciją palaikyti, galima vartoti prieš valgi arba po jo. Žoleles, kurios mažina itampą ir galvos skausmą, palaiko smegenu ir širdies veiklą, gali buti vartojamos pavalgius. Vaistažoles, skatinančias atsipalaidavimą ir gerą miegą, reikia gerti valandą prieš miegą.
Standartine doze yra 2-3 puodeliai kasdien. Esant poreikiui ar esant umiems simptomams (pvz., peršalus ar esant virškinimo sutrikimams), galima gerti arbatos didesniais kiekiais, t.y. iki 1,5 litro per dieną. Noredami palengvinti pasiruošimą, galite iš karto užsivirinti dideli kieki vaistažoliu mišinio ir laikyti skysti šiltą termose arba arbatą pašildyti puode.
Specifinis kiekvienos arbatos skonis yra gydomojo poveikio dalis ir atitinka šešių skonių ajurvedines savybes. Todel rekomenduojame neprideti saldikliu, bet jei negalite gerti nesaldžios arbatos, galite ideti nedideli kieki medaus.
Ne, tai neimanoma. Arbatos negalima virti iš karto, kiekvienas žoleliu mišinys skirtas konkrečiai problemai ir juos sumaišius, kiekvieno specifinis poveikis išnyksta ir todel neveiks ne vienas. Pirmiausia reikia išspręsti vieną problemą, o paskui kitas. Pasveikti reikia kantrybes.
Atskiros žoleliu dalys (žiedai, vaisiai, seklos, stiebai, lapai, žieve, šakniastiebiai ir šaknys) yra tikslingai susmulkinami i smulkias dalis, kad jas butu galima vienodai sumaišyti, tada garantuojamas aukščiausios kokybes ajurvediniu mišiniu efektyvumas. Tai tradicinis Ajurvedos procesas apdorojant žoleles.
Žoleliu, kurios užpylus arbatą lieka puodelio dugne, negerkite. Ju sveikieji ekstraktai yra skysti – tai žoleliu nuoviras, kuri Ajurvedos medicina vadina kvatha. Gerkite arbatą, o žoleles palikite ant dugno, kur nusistovejo, arba nukoškite, jei žoleliu trupiniai jus vargina.
Taip, organizmas geriau reaguoja i šiltą skysti, nes atitinka vidines aplinkos temperaturą ir todel palankiai veikia organizmą. Naudingi sveikatai vaistažoliu ekstraktai tada geriau pasisavinami.
Arbatos vartojamos tol, kol atsigauna norimos organizmo funkcijos. Taigi tai priklauso nuo sveikatos problemos pobudžio. Tuo atveju, kai pvz. atsitiko uminis virškinimo sutrikimas ar laikinas peršalimas, tiesiog gerkite arbatą keletą dienu. Kada vargina ilgalaikes letines problemos, valomąją ar regeneruojančiąją žoleliu mišiniu arbatą gerkite 1-3 menesius (2-3 kartus per dieną) ir po vartojimo darykite savaites pertrauką, išgerę kiekvieną 100 g pakuotę.
Kiekviena ajurvedine arbata yra subalansuotas keliu rušiu žoleliu mišinys, kuriame ne vienos nera tokio kiekio, kad ilgalaikiu mastu paveiktu organizmą tik savo vienpusišku poveikiu. Ajurvedines arbatos poveiki sukuria abipusis sinerginis itrauktu žoleliu veikimas. Taigi ajurvedines arbatas galite vartoti ilgą laiką, bet nepamirškite suvartoję kiekvieną pakuotę padarykite savaites pertrauką.
Ajurvedos vaistažoles veikia ne tik umius sveikatos sutrikimus, bet ir turi profilaktini poveiki.
Taip, suvartojus kiekvieną pakuotę (100g), darykite kas savaitę pauzę.
Taip, bet nera gerai ju naudoti per daug skirtingu rušiu iš karto, taip pat priklauso nuo to, kokios jos yra. Rekomenduojame naudoti ne daugiau kaip dvi arbatas tuo pačiu metu (reguliariai vartojant po 2-3 puodelius per dieną). Kasdien galima kaitalioti kelias arbatas arba vartojant savaites režimu, jei jas vartojate esant umioms sveikatos problemoms (pvz., Tulsi, Dalchini, Katphala arba Nagara nuo peršalimo ir nusilpusio imuniteto). Jei naudosite daugiau rušiu arbatos iš karto, jas visada gerkite atskirai, vienos valandos skirtumu. Tačiau netinka tuo pat metu derinti arbatas, kurios koreguoja pagrindiniu kuno organu, pavyzdžiui, kepenu, funkciją (Kalamegha), inkstu (Varuna) ir pan. Tokiu atveju pirmiausia reikia išgerti vieną arbatą, o paskui antrą.
Šią arbatą svarbu gerti keletą dienu prieš menstruacijas ir veliau ciklo metu.

2. Ajurvediniai eliksyrai

Vartoti reiktų po 1 arbatinį šaukštelį (apie 5 g) 2-3 kartus per dieną, leidžiant ištirpti burnoje su gurkšneliu drungno pieno/augalinio pieno, vandens arba Ajurvedinės arbatos, jei vartojate ją kaip ajurvedinės sveikatos gydymo dalį, kartu su eliksyru. Su eliksyru galite pasigaminti ir eliksyrinio gėrimo: 1 arbatinį šaukštelį sumaišykite su 250 ml drungno pieno arba vandens. Kad poveikis būtų optimalus, geriame prieš valgį.
Idealu vartoti gėrimus bent 1 valandą prieš valgį.
Tai priklauso nuo sveikatos problemos pobūdžio. Vienos pakuotės (200g) užtenka 10-14 dienų, todėl rekomenduojame daugeliu atvejų (jei tai nėra ūmi liga, kuri iki tol praeis) suvartokite bent dvi pakuotes. Kai reikia rimtesnės fizinės ar psichinės sveikatos korekcijos, būtina naudoti eliksyrus ilgesniu režimu, t.y. 1-3 mėnesius, atsižvelgiant į paros dozę.
Ajurvedos medicinos sistemoje drungnas arba užvirintas pienas yra įprasta sveikatos receptų dalis dėl jo satvinių savybių. Sumažina pita došos karštį ir nuramina susijaudinusias emocijas. Jis tarnauja kaip vertingas maistas ir suteikia sveiką organizmo tonizavimą žmonėms, kuriuose vyrauja vata doša. Jis palaiko gyvybinės jėgos ojas kūrimą, kuri yra sveikos imuninės sistemos pagrindas, susijęs su pakankamu kapha došos atstovavimu. Žmonėms su jautria virškinimo sistema ar lėta medžiagų apykaita, pienas gali sutrikdyti virškinimą ir sudaryti problemų, pasireiškiančių vidurių užkietėjimu, viduriavimu ar vidurių pūtimu. Tokiu atveju patartina į pieną įpilti imbiero arba gvazdikėlių, kardamono, cinamono ar muskato riešuto,tam, kad pagerintumėte virškinimo ugnį. Mūsų aplinkoje geriausia vartoti ekologišką karvės pieną.
Kalbant apie eliksyrus, pageidautina naudoti ilgą laiką, tada pakanka kūno audinių mitybos ar jų valymo. Po kiekvieno naudojimo mėnesio padarykite savaitės pertrauką.
Bendras kiekvieno eliksyro skonis yra jo terapinio poveikio dalis,o poveikis priklauso nuo to, kokių žolelių jame yra. Kai kurie saldesni, kiti šiek tiek sutraukiantys, kartesni ar karštesni. Tačiau visi jie turi saldaus skonio dėl juose esančio cukranendrių sirupo, kuris leidžia juos geriau įsisavinti. Jų specifinis skonis atitinka šešių skonių ajurvedines savybes ir yra suvokiamas labai individualiai pagal esamą situaciją, sveikatos būklę ir asmens tipą.
Taip, bet rekomenduojame naudoti ne daugiau kaip du skirtingus gėrimus tuo pačiu metu. Keli eliksyrai gali būti vartojami kasdieniu arba savaitės režimu tuomet, kai reikia atstatyti sveikatą, kai atsiranda problemos, susijusios įprastomis ūmiomis ligomis, tokiomis kaip peršalimas ar skrandžio, žarnyno sutrikimai. Esant tokiam poreikiui, mikstūras galima vartoti ir didesniais kiekiais ir vartoti iki 1 pakuotės per 3 dienas.
Tarp gėrimų palikite bent vienos valandos tarpą, nes kiekvienas skirtas atskirai sveikatos problemai spręsti.
Ajurvedinius eliksyrus laikykite kambario temperatūroje net tada, kai jie atidaryti.

3. Ajurvedos sveikatinimo procedūros

Perskaitykite mūsų straipsnį „Ajurvedos sveikatos terapija - kaip naudotis“. Be instrukcijų, skirtų atskirų ajurvedinių preparatų derinių naudojimui, yra išsamesnės rekomendacijos, patariančios kaip pakoreguoti savo režimą, kai atliekama detoksikacija, atgaivinimas, stiprinimas ar regeneracinė terapija.

Atlikite Ajurvedinį gydymą 2-3 kartus per dieną šiuo dienos režimu: ryte- tuščiu skrandžiu, dieną - 1 valandą prieš valgį arba 1 valandą po valgio ir vakare - prieš miegą.
Ajurvedinis sveikatos gydymas yra naudojamas 1-3 mėnesius. Po kiekvieno mėnesio verta padaryti savaitės pertrauką. Ajurvedinių procedūrų pakuotė yra visada skirta 1 mėnesiui. Jei jums reikia gydytis tris mėnesius, jums reikėtų gydymą užsisakyti tris kartus.
Rekomenduojame procedūrą atlikti 1 valandą prieš arba 1 valandą po valgio.
Daugeliu atvejų gydymas preparatais yra skirtas kasdieniam naudojimui Išimtis taikoma, kai gydymas susideda iš 2 skirtingų ajurvedinių arbatų ir 2 skirtingų eliksyrų (pvz., Detoksikacija nuo alergenų), tokiu atveju pirmiausia gerkite 1 arbatos ir 1 eliksyro derinį, o antrą mėnesį- antros arbatos su antruoju eliksyru pagal konkrečias gydymo instrukcijas ir pagal sveikatos problemos pobūdį. Perskaitykite atskirų Ajurvedos gydymo derinių naudojimo instrukcijas mūsų straipsnyje „Ajurvedos sveikatos terapija - kaip naudotis“.
Jei tai ajurvedinė arbata ir eliksyras, galite juos gerti kartu vienu metu. Jeigu be arbatos ir eliksyro procedūroje yra ir ajurvedinis gėrimas - gerkite gėrimą bet kuriuo paros metu, kaip pagalbinį arbatos ir eliksyro priedą, jei tik norite ir turite vietos.
Taip, galima. Gydymo metu yra preparatų, kurie yra suderinami vienas su kitu.
Abu variantai tinka tuo atveju, kai vienas iš eliksyrų yra Chyawanprash. Galima gerti 2-3 kartus per dieną puodelį arbatos kartu su arbatiniu šaukšteliu eliksyro, o po to vartokite kitokią rūšį. Arba vieną eliksyrą galite išgerti ryte su arbata, o vakare - su antru arbatos puodeliu kitą.
Eliksyrą galite gerti tiesiogiai su ajurvedine arbata arba įprastai ištirpindami burnoje su gurkšniu pieno ar šilto vandens.
Ajurvedinės sveikatinimo procedūros paketai skirti vieno mėnesio laikotarpiui. Jei norite juos vartoti ilgiau, būtina įsigyti daugiau pakuočių.
Daugiau Ajurvedinių procedūrų derinių nerekomenduojame, nes kiekvieną gydymą sudaro bent du tipai preparatų, kuriuos reikia vartoti 2-3 kartus per dieną mažiausiai vieną mėnesį. Daugiau gydymo būdų per mėnesį klaidintų ir apsunkintų organizmą, o poveikis sumažėtų. Be reguliarumo, vaistažolių poveikiui organizmui turi būti pakankama laiko erdvė, kai žolelės gali veikti netrukdomai ir tikslingai. Todėl būtina su kitu kursu palaukti dar mėnesį, kad kūnas gautų maksimalią naudą iš abiejų.

4. Ajurvediniai gėrimai

Norėdami gauti sveiką skanų gėrimą, 1 arbatinį šaukštelį (apie 2 g) smulkiai sumalto mišinio sumaišykite su 250 ml šilto vandens, įdėkite medaus pagal skonį ir kelis lašus citrinos. Mišinio taip pat galima dėti į kokteilius ir šviežias sultis.
Ar naudojatės milteliais ar "churna" vartojama tiesiog su šiltu vandeniu. Skirtingai nuo tirpių gėrimų, kuriuose priedai ištirpinami į cheminį tirpalą, gryni Amalaki gėrimų mišiniai yra paruošti 100% natūralios RAW kokybės ir juose nėra jokių konservantų ar priedų. Todėl smulkiai sumalti milteliai vandenyje niekada neištirps. Pats vertingiausias gėrimo turinys - tai sumaltas žolelių mišinys, tereikia sumaišyti šiltame vandenyje, o po to visą, įlašinus arbatinį šaukštelį medaus ir kelis lašus citrinos, išgerti. Medus Ajurvedoje naudojamas kaip vaistažolių poveikio laidininkas, kuris padeda geriau absorbuoti į kūno audinius.
Vienok, 100 g pakuotėje yra 50 puodelių karšto gėrimo. Taigi jo užteks 25 dienoms, jei vartosite du kartus per dieną kasdien.

5. Ajurvediniai vaisiai

Dėl uždaromos pakuotės vaisiai išsilaikys bent jau tiek, kiek jų minimalus vartojimo laikas.
Ajurvediniai vaisiai nėra sulfuruoti ir juose nėra dažiklių ar konservantų. Ajurvediniai vaisiai pirmiausia suskirstomi į mažesnes porcijas, tada panardinami į šviesų natūralų cukranendrių sirupą, kuris yra geriausia natūrali aplinka ilgam užkonservavimui. Galiausiai džiovinama tik saulėje. Šiuo tradiciniu būdu vyksta konservavimas ir išlaikomas maksimalus visų vaisiuose esančių sveikatą stiprinančių medžiagų kiekis ir tuo pačiu jie išlieka sultingi ir skanūs.
Taip, švelnaus paruošimo metu ajurvediniai vaisiai panardinami į natūralų cukranendrių sirupą, kur jie kelias minutes blanširuojami. Vyksta natūralus procesas - konservavimas, kad vaisiai ilgiau išsilaikytų ,nesideformuotų bei chemiškai negestų. Po to jie nuplaunami švariu vandeniu, kad pašalintų sirupo perteklių ir vaisius jo įsigertų kiek įmanoma mažiau.
Bendra rekomenduojama Ajurvedinių vaisių dozė yra 10 vienetų per dieną. Bendru atveju kasdieniniam vitamino C papildymui trijų dienų laikotarpiui pakanka vienos 100 g pakuotės. Kai padidėjęs vitamino C poreikis – susilpnėjus imunitetui, sergant, sveikstant, sportuojant, po darbinio ar kitokio fizinio ir psichologinio streso, būtina suvartoti vieną pakuotę per dieną.

6. Ajurvedinių preparatų deriniai

Mes to nerekomenduojame. Tokio kiekio kūnui per vieną mėnesį bus per daug, kad jis žinotų, kaip į tai reaguoti. Pirmiausia išgerkite Prano arbatos su Pranaprash eliksyru ir tada Jatamansi derinio kitą mėnesį, pirmas dvi savaites su eliksyru Majjaprash ir antras dvi savaites su Manoprash eliksyru.
Taip galima. Tarp arbatos gėrimų išlaikykite bent valandos pertrauką.
Taip, gali būti išimčių, tačiau yra arbatų, kurios skirtos atkurti pagrindinius kūno organus, tokius kaip širdis, kepenys ir inkstai. Jiems reikia atskiro poveikio. Bet jūs galite jas derinti su eliksyru, kuris yra skirtas tam pačiam organui.
Taip, šias arbatas galima gerti tuo pačiu metu, galite gerti pakaitomis dienos arba savaitės režimu. Kita galimybė taip pat gali būti bet kurios arbatos naudojimas Shunthi arba Triphala kartu su Purishaprash arba Chyawanprash eliksyru.
Galite naudoti arbatą ir eliksyrą vienu metu, tai labai patogus derinys. Arbatą ir eliksyrą gerkite tuo pačiu metu 2-3 kartus per dieną. Eliksyrą galite gerti ir su ajurvedine arbata.
Taip, galite išbandyti tokį režimą. Šios arbatos yra gana artimos savo poveikiu ir vaistažolių kiekiu. Bet jos būtų veiksmingesnės, jei kiekvieną arbatą gertumėt bent du kartus per dieną, todėl pagalvokite, kokia jūsų vyro problema jį vargina ir tada arbatas galima kaitalioti savaitės režimu, kai jis vieną savaitę geria po vieną arbatą 2-3 kartus per dieną, o antrą savaitę - antrą. Ashwagandha tinka esant nemigai, stresui ir psichiniam išsekimui, ją svarbu išgerti vakare valandą prieš miegą. Jatamansi tinka esant nerimui, depresijai ir bendram psichologiniam sutrikimui.
Visada gerkite arbatą ir vieną iš eliksyrų. Galite pakaitomis naudoti dienos ar savaitės režimus arba išnaudoję vieną, tada gerti kitą.
Taip, pirmiausia vartokite svorio metimo procedūrą mėnesį (ryte ir vakare Vidangos arbata su šaukšteliu Medaprash eliksyro), o dieną galima išsivirti Jatamansi arbatos. Po gydymo galite gerti Pitta arbatą, kad harmonizuotumėte bendrą psichosomatinę pusiausvyrą.
Galite kaitalioti Karavi arbatą ir Nimba arbatą kasdien arba kas savaitę, ir prie abiejų arbatų galite paimti po arbatinį šaukštelį Svedaprash eliksyro.
To mes nerekomenduojame. Kiekvienam imuniniam paketui reikia savo erdvės veikti, atsižvelgiant į sveikatos problemą, todėl rekomenduojame juos vartoti palaipsniui. Su šiais trimis produktais mes patartume taip: pirmiausia padėti kvėpavimo takams, tada sumažinti rūgštingumą ir galiausiai padėti odai.

7. Bendrieji paklausimai

Taip, visi mūsų ajurvediniai preparatai yra be glitimo.
Pagal įstatymą visuose maisto papilduose turi būti nurodyta, kad jie nėra skirti vaikams, nėščioms ir žindančioms moterims. Tačiau maitinančioms mamoms galime pasiūlyti ajurvedinės arbatos Medhika, kurios sudėtyjeyra žolelių derinys, skatinantis motinos pieno gamybą.
Pagal įstatymą visuose maisto papilduose turi būti nurodyta, kad jie nėra skirti vaikams, nėščioms ir žindančioms moterims. Nėščiosioms norime pasiūlyti ajurvedinės Dhanyaka arbatos, kurioje yra vaistažolių derinys, palaikantis gerą psichosomatinę savijautą nėštumo metu.
Pagal įstatymą visuose maisto papilduose turi būti nurodyta, kad jie nėra skirti vaikams, nėščioms ir žindančioms moterims. Vaikams nuo trejų metų amžiaus galime pasiūlyti vaikiškų, švelniųajurvedinių arbatų Gopal, Khana ir Bihari su vaistažolių deriniu, apsaugančiu vaiko organizmą.