Jūs esate čia

Ajurvedos sveikatos terapija - kaip naudotis

Ajurvedinės sveikatos terapijos, kurių imamasi namuose - veiksminga mūsų siūloma ajurvedinės terapijos forma. Šiai terapijai rekomenduojami Himalajų ajurvedinių žolelių deriniai arbatai ir vaistažolių eliksyrai ajurvediniaims gėrimams, aistažolės kruopščiai atrenkamosi, o jų atskiri preparatai pasižymi sinerginiu poveikiu.

Ajurvedinės vaistažolės ruošiamos pagal kelis tradicinius metodus ir naudojamos įvairiomis formomis. Ajurvedinės arbatos vartojamos kaip nuoviras (kvatha), vaistažolių eliksyrai - kaip vaistažolių uogienė (avaleha), o ajurvediniai gėrimai - kaip malti milteliai (churna).

Ajurvedinių vaistažolių veikimas, vartojant ajurvedinius preparatus.

Visi ajurvedinių vaistažolių preparatai pradeda veikti vos tik patekę į burną ir palietę liežuvį. Tada ir prasideda pirmasis gydomasis poveikis, pagrįstas ajurvedinėmis šešių skonių (rasa) savybėmis. Per liežuvio paviršiuje esančius skonio receptorius iš karto įvyksta reakcija. Saldus skonis siejamas su skydliaukės veikla, rūgštus - su plaučiais, sūrus - su inkstais, deginantis - su širdimi ir skrandžiu, kartus - su kepenimis, kasa ir blužnimi, sutraukiantis - su storosiomis žarnomis. Vaistažolių preparatai veikia virškinimą skrandyje ir plonojoje žarnoje per šildančią arba šaldančią energiją (virja). Paskutiniame virškinimo etape, kuris vyksta storojoje žarnoje, pasireiškia poveikis šalinimo procesui (vipaka). Be skonio,suteiktos energijos ir poveikio po virškinimo, kiekviena atskira vaistažolė turi savo ypatingą gydomąją galią, kuri Ajurvedoje vadinama (prabhava).

Plona virškinimo sistemos gleivinė leidžia greitai vaistažolėms paveikti kraują. Geriant arbatas poveikis valomasis.Vartojant eliksyrus - regeneracinis audinių ir ląstelių poveikis ir vartojant gėrimus - stiprinama imuninė sistema.

Individualių derinių ajurvedinėms terapijoms vadovas.

Jei ajurvedinį gydymą sudaro 1 arbata + 2 vienodi eliksyrai,

  • Gerkite puodelį arbatos 2-3 kartus per dieną su arbatiniu šaukšteliu eliksyro. Dviejų eliksyro pakuočių pakanka 1 arbatos pakuotei.

Jei ajurvedinio gydymo sudėtyje yra 1 arbata + 2 skirtingi eliksyrai,

  • Gerkite puodelį arbatos 2-3 kartus per dieną kartu su arbatiniu šaukšteliu pirmojo eliksyro, o kai pabaigsite pirmąjį, vartokite kitos rūšies. Jei tai toks derinys, kurio vienas iš eliksyrų yra Chyawanprash, vieną eliksyrą galite vartoti ryte su arbata, o kitą - vakare.

Jei ajurvedinį gydymą sudaro 1 arbata + 1-2 eliksyrai + 1 karštas gėrimas,

  • Du kartus per dieną išgerkite puodelį arbatos su arbatiniu šaukšteliu eliksyro ir puodelį karšto gėrimo dienos metu (taip pat galite eliksyro įmaišyti į kokteilius).

Jei ajurvedinio gydymo metu vartojamos 2 arbatos + 2 eliksyrai,

  • Vadovaukitės rekomendacijomis, pateiktomis tam konkrečiam ajurvediniam gydymui, kur procedūra aprašyta išsamiau.

Ajurvedinis metinis režimas

Ajurvedinėse terapijose aprašomas natūralus metų laikų režimas. Po pavasario detoksikacijos organizmas yra pasirengęs vasariškam atgaivinimui ir audinių atjauninimui. Po to seka atšalimo laikotarpis, kai būtina skirti dėmesio valymui ir kartu stiprinti imunitetą, kad organizmui nekiltų padidėjusi nusilpimo rizika. Po šio reiklesnio laikotarpio ateina žiema, kai reikia visiškos psichosomatinės regeneracijos ir atsipalaidavimo.

Tačiau sveikatinimo terapijos gali būti taikomos pagal individualius poreikius bet kuriuo metų laiku.

Ajurvedinių terapijų vartojimas

Norėdami išvalyti arba sustiprinti savo organizmą, terapiją vartokite 1-3 mėnesius ir laikykitės žemiau paminėtų paprastų pagrindinių taisyklių:

  • Trukmė: 1-3 mėn.
  • Vartojimas: 2-3 kartus per dieną.
  • Kada? Ryte tuščiu skrandžiu, dienos metu 1 val. prieš valgį arba 1 val. po valgio ir vakare prieš poilsį.

Valymo ir detoksikacijos terapijos (pavasarį), gydomosios terapijos ir imuniteto stiprinimas (ruduo).

Atliekant tikslingą valymą ir gydymą, svarbiausias paros metas yra rytas. Štai 3 pagrindiniai žingsniai, kurių turėtumėte laikytis pabudę:

  • Nusiprauskite arba palįskite po dušu (per naktį organizmas per odą išskiria atliekas).
  • Išgerkite stiklinę šilto vandens su citrina ir 5 minutes atlikite kvėpavimo pratimus, kurie suteiks protui ramybės ir teigiamos energijos: kvėpuokite labai lėtai ir tyliai - taip, kad jei kas nors jums į nosį įkištų ploną siūlą, jis nejudėtų. O iškvėpdami stenkitės iškvėpti dar lėčiau, nei įkvėpėte.
  • Išgerkite puodelį valomosios ajurvedinės arbatos kartu su šaukšteliu vaistažolių eliksyro (tada pusryčius atidėkite bent 30 minučių, kol vaistažolių preparatai gerai įsigers).

Rekomenduojame lengvai pabėgioti – tai daryti reguliariai. Bėgioti arba greitai vaikščioti ir eiti miegoti prieš vidurnaktį.

Detoksikacijos / gydomosios terapijos metu nevartokite mėsos ir pieno produktų. Jei esate prie jų pripratę, pasistenkite gerokai sumažinti jų vartojimą. Taip pat apribokite šokoladą ir saldumynus, kuriuose yra baltojo cukraus. Pakeiskite šiuos skanėstus šviežiais arba džiovintais vaisiais be konservantų, nesūdytais riešutais ir šviežiomis daržovėmis. Taip pat stenkitėsišgertipakankamai švaraus vandens, o kavą ir kokakolą pakeiskite sveikesne alternatyva.

Valymo procesas gali sukelti laikiną šalutinį poveikį, pvz.:galvos skausmas, nuovargis ir galūnių sunkumas. Nemalonūs pojūčiai yrasusiję su toksinų pašalinimu iš organizmo. Tačiau, jei jūs ištversite valymo terapiją kartu su mankšta ir lengva dieta, tai suteiks jums daugiau energijos ir tvirtesnės sveikatos. Jauninanti ir atgaivinanti terapija (vasara) / Atkuriamoji irAtsipalaidavimo terapijos (žiemą). Norint efektyviai atgaivinti ir atstatyti kūną, būtina pasiekti harmoningą medžiagų apykaitą, kur maistinės medžiagos iš įprastos mitybos ir Ajurvedos preparatai yra tinkamai ir pakankamai pasisavinami, ir taip aprūpinti organizmą reikiama mityba. Tai pasiekiama naudojant tinkamąsveiką mitybą ir gyvenimo būdą, atitinkantį asmens konstituciją,o taip pat valdant, sumažinant ar visiškai pašalinant streso faktorius.

7 paprasti tipai geresniam streso valdymui ir sveikam atsipalaidavimui:

  1. Sulėtinkite nuolat įtemptą gyvenimo ritmą.
  2. Skirkite daugiau dėmesioatsipalaidavimui ir išmokite pasimėgauti atgaivinančiu miegu.
  3. Pasiruoškite karštą vonią.
  4. Pasirūpinkite savo oda ir įtrinkite ją sezamų aliejumi.
  5. Atkurkite kūną medituodami, mankštindamiesi, sportuodami ar lankydamiesi gamtoje.
  6. Skaitykite įkvepiančias knygas.
  7. Pasidalinkite ramiomis akimirkomis su jus suprantančiais žmonėmis.

Ajurvedos terapijos paruošimas

Ajurvedinė arbata visada virinama 3–5 minutes, tokia yra daug veiksmingesnė, nei tiesiog tokia, kai vaistažolių mišinys užpilamas karštu vandeniu. Gerti po puodelį 2-3 kartus per dieną. Vienas arbatinis šaukštelis mišinio (2g) skirtas 250 ml vandens (vienam puodeliui). Galima pasidaryti didesnį kiekį arbatos ir laikyti termose. Arbatą visada gerkite šiltą.

Žolelių eliksyrą vartokite 2–3 kartus per dieną. Užgerkite vieną arbatinį šaukštelį žolelių eliksyro gurkšniu drungno pieno ar vandens. Taip pat galite tiesiog suvalgyti vieną arba užgerti Ajurvedos arbata. Rekomenduojame karvės pieną atgaivinimo ir regeneruojančiai terapijoms, o valomoji arbata puikiai pasitarnaus valymui irdetoksikacijai.

Ajurvedinį karštą gėrimą galite gauti sumaišę 1 arbatinį šaukštelį (apie 2 g) smulkiaimalto mišinio 250 ml šilto vandens ir pagal skonį pridėję medaus. Churna milteliai vartojamiišmaišant juos šiltame vandenyje. Skirtingai nuo įprastų tirpių gėrimų, grynuose Amla gėrimų mišiniuose nėrakonservantų ar priedų, kurie ištirpdytų mišinį. Vartokite Amla mišinius išmaišydami šiltame vandenyje su medumi,medus padidina poveikį. Mišinio taip pat galima įmaišyti į kokteilius ir šviežias sultis.

Rekomenduojami produktai

Virškinimo trakto detoksikacija

Ajurvedinė namų terapija

Virškinimo trakto detoksikacija
-10% 27,06 €
Pradinė kaina: 30,07 €
-+