Jūs esate čia

Įsiklausykite į save! Tai pagrindinė Ajurvedos žinia apie gerą sveikatą.

Fizinė sveikata ir gera psichinė būklė yra stipraus imuniteto pagrindas. Geros sveikatos paslaptis slypi individualios konstitucijos pažinime ir kasdieniniame rūpinimesi jos pusiausvyros palaikymu.

Kiekvienas žmogus turi originalią trijų gyvenimo principų sąrangą, kuri kyla iš penkių pagrindinių elementų. Pirmasis yra oro ir eterio derinys - VATA doša, antrasis - ugnies ir vandens derinys - PITTA doša, o trečiasis - vandens ir žemės elemento derinys KAPHA doša. Penki elementai, sujungti į tris pagrindines gyvybines jėgas, formuoja mūsų fizinį kūną (Kapha), rūpinasi maisto ir sąmonės pavertimu energija (Pitta) ir suteikia galią visoms gyvybinėms funkcijoms, kurias palaiko judesyje (Vata).

Tos jėgos, kurios iš minėtų jėgų mumyse vyrauja labiau ir formuoja mus tokius, kokie esame. Įvertinus mūsų charakterio bruožus ir sveikatos tendencijas, galime gauti gerą nuorodą, kaip išlaikyti atskirų jėgų pusiausvyrą, t. y. natūralų ir mums tinkamą santykį. Įvertinkite tai, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas. Tai, kas mums naudinga, kitiems gali būti nenaudinga. Todėl ajurvedinio gydymo pagrindas visada yra gebėjimas įsiklausyti į save ir pasirinkti tai, kas mums tinka.

Siūlome jums keletą paprastų žingsnių:

  • Atlikite internetinį orientacinį došų testą, kuris padės nustatyti pagrindinius jūsų nustatymus.

  • Sužinokite vyraujančios došos (vata, pitta arba kapha) charakteristiką, perskaitykite rekomendacijas apie jums tinkantį gyvenimo būdą, kuris pagal testo rezultatus palaiko individualios došos harmoniją.

  • Pasistenkite atsisakyti blogų įpročių, kurie ilgainiui gali sukelti lėtinių sveikatos problemų. Tai gali būti mitybos, kasdienės rutinos, darbo organizavimo, tinkamo laisvalaikio organizavimo pokyčiai, taip pat atsivėrimas naujoms mintims ir jausmams protiniu ir psichologiniu lygmeniu.

  • Norėdami atkurti pusiausvyrą, taip pat galite išbandyti mūsų ajurvedines arbatas:

    VATA arbata - su vyraujančia vata doša, skirta sušilti ir atsipalaiduoti,

    PITTA arbata - su vyraujančia pitta doša, skirta nuraminti ir atvėsinti organizmą,

    KAPHA arbata - su vyraujančia kapha doša, skirta skatinti aktyvumą ir tinkamą medžiagų apykaitą.

Kitame straipsnyje rasite daugiau informacijos apie pagrindinius ajurvedos principus ir sužinokite apie gilesnius dėsnius, kuriais grindžiamas žmogaus kūno funkcionavimas.

Rekomenduojami produktai

VATA

Atsipalaidavimas & psichinė gerovė

VATA
8,49 €
-+

PITTA

Ramybė & pusiausvyra

PITTA
8,49 €
-+

KAPHA

Stimuliacija & gyvybingumas

KAPHA
8,49 €
-+