Jūs esate čia

Ašvaganda arba arklio galia- ajurvedinė šaknis

Ashwagandha (Ašvaganda - Withania Somnifera) dar vadinama Indijos ženšeniu arba žiemos vyšnia.

Tai vidutinio aukščio krūmas, užaugantis iki dviejų metrų aukščio. Iš viso augalo naudojama tik šaknis, kuri stimuliuoja organizmo gyvybingumą. Jos kvapas primena arklio kvapą, todėl žolė dažnai vadinama „arklio kvapu“ (ashwa - arklys, gandha - kvapas).

Ašvagandos poveikis žmogaus sveikatai

Senovės indų raštuose ašvaganda šlovinama kaip atjauninanti priemonė ir regeneruojantis tonikas. Ašvaganda pirmiausia žinoma kaip galingas adaptogenas - medžiaga, padedanti didinti organizmo atsparumą įtampai ir stresui. Jos raminamasis poveikis naudingas lėtinės nemigos ir nervinio susijaudinimo atvejais. Todėl ji vartojama esant psichikos sutrikimams - stresui, neurozei, šizofrenijai, depresijai ar paranoidinėms būsenoms. Kartu ši žolė atkuria jėgas pervargimo, nuovargio ir išsekimo metu, palaiko atmintį, aiškų protą ir smegenų veiklą. Taip pat padeda sergant išsėtine skleroze, silpnu regėjimu, optimizuoja limfos apytaką ir stiprina imuninę sistemą. Indinio ženšenio šaknis taip pat padeda moterims menstruacinio ciklo metu, sergant infekcinėmis ligomis ir šalinant toksinus iš kepenų. Ji vartojama nuo neuralginių nugaros ir stuburo skausmų ir veiksmingai naudojama gydant onkologines ligas.

Ašvagandos preparatai

Ašvaganda yra vienas iš dažniausiai naudojamų ajurvedos augalų, kuris turi labai platų gydomąjį panaudojimą įvairiuose deriniuose su kitomis žolelėmis., Nepale, ruošdami vartojimui šaknis, kruopščiai jas džioviname, apdorojame jas rankomis ir panaudojame keliuose vaistažolių mišiniuose. Galite išbandyti mūsų ajurvedinę Himalajų ašvagandos arbatą, skirtą atsikratyti nemigos- kietam miegui, natūraliam atsipalaidavimui ir harmoningai psichinės sveikatos būsenai palaikyti. Dar Ashwagandha (ašvaganda) naudojama kaip mūsų ajurvedinių terapijų dalis, kur ji derinama su Majjaprash (madžaprašu), padedančiu įveikti nervinę įtampą ir nemigą.

Dar vienas būdas - naudoti šaknį kaip ajurvedinį karštąjį gėrimą „Amalaki ir Ashwagandha (ašvaganda)“ - smulkiai sumaltus ašvagandos miltelius, sumaišytus su amla. Šis derinys stiprina imunitetą ir užtikrina giluminę organizmo regeneraciją. Galite jį vartoti kaip karštą gėrimą su šaukšteliu medaus arba įmaišyti į šviežius kokteilius.

 

Rekomenduojami produktai

ASHWAGANDHA

Miegas & regeneracija

ASHWAGANDHA
8,49 €
-+

MAJJAPRASH

Smegenims & nervų sistemai

MAJJAPRASH
10,79 €
-+

AMALAKI gėrimas ASHWAGANDHA

Imunitetui & regeneracijai ir gyvybingumui

AMALAKI gėrimas ASHWAGANDHA
9,89 €
-+