Regeneruojančios ir atpalaiduojančios terapijos

Žiema – idealus laikas kūno atsinaujinimui, psichikos atsipalaidavimui, savirefleksijai, vidiniam sąmoningumui ir meditacijai. Šiuo metų laiku, kai diena trumpesnė, mažiau šviesos, esame labiau linkę į melancholiją ir patiriame liūdesį, vienatvę, depresiją, įtampą ir stresą. Sunkios gyvenimo situacijos yra svarbi patirtis, kuri moko mus suprasti save geriau ir taip suteikti daugiau harmonijos, šviesos, poilsio, įkvėpimo, šypsenos, atsipalaidavimo ir ramybės mūsų gyvenime.

Stresas yra organizmo gynybinis mechanizmas kritinėse gyvenimo situacijose. Kai atsiranda pavojus, stresas paskatina hormonų gamybą, o tie padeda mums nedelsiant reaguoti į situaciją pagal mūsų konstituciją su šūkiu „kovok“ arba „bėk“. Stresas yra ne tik žalingas efektas, bet ir naudingas įspėjamasis signalas, kuris parodo būtinybę keisti savo gyvenimo būdą, taip galėsime užkirsti kelią jo neigiamam poveikiui.

Streso veiksniai

Streso jausmą sukelia daugybė kasdienių veiksnių, tokių kaip: įtemptas rytas, grūstys, agresyvus vairavimas, konfliktiški santykiai, baimė, erzinantis viršininkas, susikaupusios užduotys, kai laikas spaudžia, pervargimas ar perdegimo sindromas. Jie sukelia virškinimo ir medžiagų apykaitos sutrikimus, svorio kritimą, nuovargį ir išsekimą, širdies ir kraujagyslių, nervų ir reprodukcinės sistemos disfunkciją, susilpnėjusį imunitetą, raumenų spazmus ir raumenų ir kaulų sistemos sustingimą. Per didelis stresas sukelia susierzinimą, sunkų bendravimą ir jausmą, kad niekas mūsų nesupranta. 7 paprasti patarimai, kaip geriau valdyti stresą ir sveikai atsipalaiduoti:

  1. Sulėtinkite nuolat įtemptą gyvenimo ritmą.
  2. Daugiau dėmesio skirkite sau, išmokite atsipalaiduoti ir mėgautis sveiku miegu.
  3. Pasiruoškite karštą vonią.
  4. Pasirūpinkite savo oda ir įtrinkite ją sezamų aliejumi.
  5. Atgaivinkite kūną medituodami, mankštindamiesi, sportuodami ar būdami gamtoje.
  6. Skaitykite įkvepiančias knygas.
  7. Pasidalykite ramiomis akimirkomis su jus suprantančiais žmonėmis.

Priešybių harmonija

Remiantis senovės Ajurvedos tekstais, visata ir jos kūrimo dinamika yra besiremianti nuolatine priešybių sąveika. Gyvybės egzistavimo galia slypi trijose kosminėse priešybių sąvokose (satva, radžas, tamas), iš kurių išvesta dvidešimt pagrindinių savybių (gunų). Jos skirstomos į dešimt priešingų porų (šaltas-karštas, statinis-judrus, sausas-riebus, nuobodus-aštrus, sunkus-lengvas, minkštas-kietas, šiurkštus-subtilus, lygus-šiurkštus, skystas-tankus, drumstas-skaidrus) kurios įtakoja mūsų jausmus ir mintis. Jų pusiausvyra ar disbalansas veikia mūsų fizinę ir psichinę būseną. Streso veiksniai ar situacijos labai padidina kai kurias priešingas savybes ir taip išprovokuoja mūsų reakcijas, kurios tada gali sutrikdyti mūsų pusiausvyrą ir išvesti iš normalios būsenos. Veiksmingiausias būdas sumažinti stresą yra sąmoningai sumažinti jo veiksnius ir priežastis. Vis dėlto esame veikiami streso veiksnių, kurių negalime paveikti arba pašalinti kiekvieną dieną. Štai kodėl turime atsižvelgti į savo psichosomatinę konstituciją (vata, pitta, kapha), į natūralų pusiausvyros išlaikymą, taip pagerinant bendrą organizmo atsparumą.

Konstitucinė trijų došų pusiausvyra

Kiekvienas žmogus turi savo įgimtą došų derinį. Nuolatinis jų disbalansas atsiranda dėl netinkamų įpročių ir stereotipų, nesveikos mitybos, netikusių maisto derinių, poreikių slopinimo, emocinio ir psichologinio nestabilumo, nusivylimo, ir negatyvaus mąstymo. Dėl viso to susidaro toksiškos medžiagos (ama), kurios nusėda kūno audiniuose ir sukelia trijų biologinių energijų (došų) disbalansą. Jei galime nustatyti savo psichosomatinę konstituciją (prakriti) ir taip atpažinti savo principą ir došos disbalansą (vikrti), tada geriau suprasime, kokios yra mūsų silpnybės ir jautrumas. Tada galime veiksmingai pakeisti savo mitybą ir gyvenimo būdą, kad išlaikytume gerą sveikatą, kuri pasireiškia vidutiniu apetitu, geru virškinimu, reguliariu išsituštinimu, aiškiu balsu, skausmo nebuvimu, gaiviu miegu, gera išvaizda, psichologiniu stabilumu, energija, ištverme, entuziazmu, ramybe, dvasios ramybe ir užuojauta.

Regeneruojančios ir atpalaiduojančios terapijos

Sąnarių mobilumas

Ajurvedinė namų terapija

-10% 27,06 €
Pradinė kaina: 30,07 €
-+

Nugaros raumenys & pagalba stuburui

Ajurvedinė namų terapija

-10% 27,06 €
Pradinė kaina: 30,07 €
-+

Akys & regėjimo funkcijos

Ajurvedinė namų terapija

-10% 26,25 €
Pradinė kaina: 29,17 €
-+

Atmintis & koncentracija

Ajurvedinė namų terapija

-10% 36,59 €
Pradinė kaina: 40,66 €
-+

Stresas & psichinė pusiausvyra

Ajurvedinė namų terapija

-10% 34,70 €
Pradinė kaina: 38,56 €
-+

Nervinė įtampa & miegas

Ajurvedinė namų terapija

-10% 34,70 €
Pradinė kaina: 38,56 €
-+

Širdies veikla & kraujotaka

Ajurvedinė namų terapija

-10% 27,06 €
Pradinė kaina: 30,07 €
-+

Trijų došų harmonija

Ajurvedinė namų terapija

-10% 37,85 €
Pradinė kaina: 42,06 €
-+