Jūs esate čia

Moringa - „gyvybės medis“

Moringa, lotyniškai Moringa Oleifera, yra liaunas Himalajų papėdėje augantis moringų šeimos medis. Savaime jis auga visame Indijos subkontinente, Arabijoje, Afrikoje ir Madagaskare, tačiau geriausios veislės jau auginamos visame pasaulyje.

Moringa užauga iki 12 m aukščio ir pasižymi maždaug 30 cm ilgio žiedais ir ankščių formos vaisiais su labai aliejingomis sėklomis. Kai kur ji dar vadinama „krienų medžiu“ arba „lazdų medžiu“.

Moringa - universalus vaistas

Daugelyje kultūrų moringa apibūdinama kaip universalus „vaistas nuo visų ligų“. Dėl savo teigiamo poveikio ji yra ir buvo žinoma ne tik Ajurvedoje, bet ir senovės Egipte, o vėliau - senovės Graikijoje ir Romoje. Afrikoje ji praminta „stebuklų medžiu“. Šiuolaikiniame pasaulyje jis priskiriamas prie vadinamųjų „supermaisto produktų“, kuriems būdingas didelis maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų, fermentų ir antioksidantų kiekis.

Visuotinis moringos vartojimas daugiausia siejamas su Indijos subkontinentu ir Afrika, kur perdirbami jos lapai.Moringos lapai yra įprastos mitybos dalis ir dedami į salotas, sriubas ir padažus. Lapuose gausu mineralinių medžiagų, kaip antai: kalio, fosforo, kalcio, mangano, magnio, cinko ir geležies. Tai pat gausu vitaminų, pavyzdžiui, beta karotino, riboflavino, biotino, folio rūgšties ir askorbo rūgšties, omega 3 ir omega 6 nesočiųjų rūgščių bei baltymų. Žalių ankščių pavidalo vaisiai daugiausia naudojami Indijoje. Moringos sėklos yra skrudinamos ir skoniu primena riešutus.

Ajurvedoje ir tradicinėje liaudies medicinoje beveik visos šio medžio dalys naudojamos net 300-ams įvairių ligų gydyti. Lapai ir jų sultys daugiausia naudojami mechaniškai pažeistoms akims gydyti taip pat alergijoms, astmai, pilvo pūtimo problemoms, senėjimo apraiškoms, aukštam spaudimui, mažakraujystei, bronchitui, cholerai, kolitui, diabetui, viduriavimui, pirminėms kaulų patologijoms ir galvos skausmams gydyti. Šaknys vartojamos virškinimo sutrikimams, skausmui malšinti, parazitams pašalinti, o sėklos mažina karščiavimą ir uždegimą.

Pietryčių Azijos tradiciniai gydytojai moringas taip pat naudoja reumatui, nervingumui, tuberkuliozei, klausos sutrikimams, virusinėms infekcijoms, vidurių užkietėjimui ir akių ligoms gydyti. Žiedai naudojami kaip energetinė priemonė mokiniams, skatinanti budrumą, geresnę dėmesio koncentraciją, pusiausvyrą ir stimuliuojanti fizinį aktyvumą bei medžiagų apykaitą.

Ekspertų tyrimai parodė, kad moringos ekstraktas teigiamai veikia laisvuosius radikalus organizme ir veikia kaip stiprus antioksidantas, stabdantis organizmo senėjimą. Panaudojus Moringos preparatus, nustatytas reikšmingas cukraus kiekio kraujyje ir lipidų kiekio plazmoje sumažėjimas.

Kokios galimybės gauti moringos?

Kokiu pavidalu galite gauti moringos? Dažniausiai ją rasite miltelių, kapsulių ar džiovintų lapų pavidalu, galima gauti ir sėklų.

 Galite išbandyti mūsų unikalų Amlos ir moringos derinį, stiprinantį imunitetą ir didinantį atsparumą stresui. Mišinys bus miltelių pavidalu, kuriuos vėliau lengvai užpilsite karštu vandeniu, skonį paįvairinsite medumi arba įmaišysite į kokteilius, sultis ar košes.

Rekomenduojami produktai

AMALAKI gėrimas MORINGA

Imunitetas & atsparumas stresui

AMALAKI gėrimas MORINGA
9,89 €
-+