Jūs esate čia

Prisijunkite prie ajurvedinio valymosi IV. – Inkstai ir šlapimo takai

Žiemos pabaiga ir pavasario pradžia - geras metas bendram organizmo detoksikacijai. Mūsų cikle apie ajurvedinį apsivalymą jau buvo kalbama apie limfos ir kraujo detoksikaciją, žarnyno trakto detoksikaciją ir odos valymą, o dabar pristatome ir svarbią inkstų bei šlapimo takų detoksikaciją.

Vandens perteklius, inkstų filtruojamos skystos atliekos, išsiskiria su šlapimu, kuris yra vienas iš trijų pagrindinių žmogaus organizmo valymo šaltinių, taip pat kaip išmatos ir prakaitas.

Sveikas pašalinimas per storąją žarną yra būtinas tinkamam vata došos funkcionavimui, šlapimo išsiskyrimą reguliuoja pitta doša, o kapha doša yra atsakinga už prakaitavimo procesą.

Ajurvedinė šalinimo reikšmė

Ajurvedos medicina naudoja veiksmingas vaistažoles, kad užtikrintų gerą ir reguliarų tuštinimąsi, nes daugelis psichosomatinių sutrikimų kyla dėl susikaupusios taršos storojoje žarnoje, kur vyksta paskutinis virškinimo proceso etapas. Čia taip pat į organizmą patenka iš kasdienės mitybos išsiskirianti praninė energija, kuri turi įtakos bendrai sveikatai ir gyvybingumui. Be to, gaubtinė žarna absorbuoja skysčius, kurie iš organizmo pašalinami per inkstus ir šlapimo pūslę. Todėl reguliarus inkstų ir gaubtinės žarnos valymas ir tinkamas funkcionavimas yra labai svarbus gerai fizinei sveikatai, psichinei pusiausvyrai ir optimistiniam gyvenimo suvokimui.

Kaip prižiūrėti inkstus ir šlapimo takus?

Reguliarus skysčių vartojimas, tinkama skysčių temperatūra, reguliarus tuštinimasis, šlapimo nesulaikymas ir tinkamų ajurvedinių preparatų vartojimas - tai rekomendacijos, kurios gali veiksmingai ir greitai padėti inkstams ir šlapimo takams. Norint visiškai išvalyti inkstus ir šlapimo takus, rekomenduojame vartoti Ajurvedos sveikatos terapijos inkstų ir šlapimo takų detoksikaciją.

Terapija padeda bendrai išvalyti inkstus ir šlapimo takus dėl, pavyzdžiui, per didelio druskos ir stimuliuojančių medžiagų, tokių kaip alkoholis, kava ir kitų, vartojimo, nepakankamo skysčių kiekio, sutrikusios vandens apykaitos, susilpnėjusios inkstų funkcijos, vandens susilaikymo, nereguliaraus išsiskyrimo, peršalimo, baimės ar psichologinio streso. Kad ajurvedinė terapija jums padėtų, rekomenduojamą terapiją vartokite 3-4 savaites, laikydamiesi toliau nurodytų paprastų pagrindinių taisyklių.

Ajurvedinė detoksikacijos terapija

  • Trukmė: 3-4 savaitės

  • Naudojimas: 2-3 kartus per dieną

  • Kada: ryte prieš pusryčius, dienos metu 1 val. prieš valgį arba po valgio ir vakare prieš miegą

Ajurvedinė terapija – Inkstų ir šlapimo takų detoksikacija

Į šią terapiją įeina Varuna arbata, kuri teigiamai veikia inkstų ir šlapimo takų valymą ir palaiko jų sveiką funkciją. Dėl sudėtyje esančio baltojo sandalmedžio, plukės, pankolio ir kitų ajurvedinių žolelių ji padeda užtikrinti optimalią inkstų ir šlapimo takų veiklą.

Terapijos metu taip pat vartojami 2 vnt. valomojo eliksyro "Mutraprash", skirto gilesniam inkstų valymui ir bendram inkstų bei šlapimo takų funkcijos normalizavimui. Sudėtyje esančios ajurvedinės žolelės kartu su maistingais vitamino C turtingais amalakio vaisiais teigiamai veikia šlapimo rūgšties kiekį, normalią prostatos ir šlapimo takų funkciją ir palaiko šlapimo sistemą be problemų.

Ajurvedinės sveikatos terapijos dozavimas ir paruošimas

Žolelių arbatą visada virkite 3-5 minutes, tai daug veiksmingiau nei tiesiog užpilti žolelių mišinį karštu vandeniu. 1 arbatinis šaukštelis mišinio skirtas 250 ml vandens (vienam puodeliui). Tačiau galite užvirinti didesnį kiekį arbatos visai dienai ir laikyti ją termose. Arbatą visada gerkite šiltą.

Tiesiog paimkite žolelių eliksyro ant šaukštelio ir suvalgykite. Vartokite po 1 arbatinį šaukštelį 2 - 3 kartus per dieną su ajurvedine arbata. Eliksyrą visada patartina gerti su arbata, taip jis geriau pasisavinamas. Taip pat galite jį vartoti su šiltu vandeniu arba augaliniu pienu. Karvės pieno nerekomenduojama vartoti valomosioms, priešingai nei atgaivinamosioms ir regeneruojamosioms procedūroms.

Rekomenduojamas režimas valomosios terapijos metu

Organizmo valymosi procesą, žinoma, palengvina judėjimas, kuris pats savaime turi natūralų detoksikuojamąjį poveikį. Jis naudingas greitesnei medžiagų apykaitai, kuomet lengviau ištuštėja žarnynas.

Judėjimas skatina prakaitavimą ir kenksmingų atliekų šalinimą iš organizmo, taip pat deguonimi aprūpina visas ląsteles, kurios gali geriau priimti ne tik būtinas maistines medžiagas, bet ir praną - vieną iš trijų gyvybinių energijų (kitos dvi yra tejas ir ojas), kuri palaiko gyvybines organizmo funkcijas, tokias kaip kvėpavimas, širdies ir kraujagyslių sistema bei smegenų veikla.

Svarbiausias dienos metas tikslingam valymui yra rytas. Pateikiame 3 pagrindinius veiksmus, kurių reikia laikytis pabudus:

  • Išsituštinkite ir nusiprauskite po dušu (per naktį organizmas per odą išskiria atliekas).
  • Išgerkite stiklinę šilto vandens su citrinų sultimis ir 5 minutes atlikite kvėpavimo pratimą, kad suteiktumėte protui ramybės ir teigiamos energijos: kvėpuokite labai lėtai ir tyliai - taip, kad jei kas nors prieš nosį pakištų ploną siūlą, jis nejudėtų. O iškvėpdami stenkitės iškvėpti dar lėčiau nei įkvėpėte.
  • Išgerkite puodelį valomosios ajurvedinės arbatos kartu su šaukšteliu vaistažolių eliksyro (prieš pradedant pusryčius palaukite bent 30 minučių, kad vaistažolių preparatai gerai įsigertų).

Kartu rekomenduojame bent 3 kartus per savaitę lengvai bėgioti arba greitai vaikščioti. Eikite miegoti prieš vidurnaktį.

Dieta detoksikacijos metu

Detoxikacijos metu iš savo mitybos raciono išbraukite mėsos ir pieno produktus. Jei esate prie jų pripratę, pasistenkite gerokai sumažinti jų vartojimą - vien tai bus palengvinimas organizmui. Taip pat stenkitės apriboti šokolado, sausainių ir saldumynų, kuriuose yra baltojo cukraus, vartojimą. Šiuos užkandžius pakeiskite šviežiais arba džiovintais vaisiais be konservantų, nesūdytais riešutais ir šviežiomis daržovėmis. Taip pat pasirūpinkite pakankamu kiekiu švaraus vandens ir venkite kavos, alkoholio, stimuliatorių ir saldžių gazuotų gėrimų.

Valymosi procesas gali sukelti laikinų lydinčių simptomų, pavyzdžiui, galvos skausmą, nuovargį ir galūnių sunkumą. Nemalonus jausmas susijęs su toksinų pašalinimu iš organizmo. Tačiau jei atkakliai laikysitės, detoksikacija kartu su fiziniais pratimais ir lengva šviežia mityba suteiks daugiau energijos ir sustiprins sveikatą.

Rekomenduojami produktai

Inkstų ir šlapimo takų detoksikacija

Ajurvedinė namų terapija

-10% 27,06 €
Pradinė kaina: 30,07 €
-+